ТРАДИЦІЇ

«... і як би не змінювався світ, куди б не закинула тебе доля, завжди зберігай у серці ті духовні скарби, які дісталися тобі у спадок від попередніх поколінь...»
А. Сокіл
 • Чародійне верцадло

  zerkalaВерцадло - Дзеркало, люстро, свічадо, компас, астролябія 
  Подейкують, що багато козацьких ватажків володіли неабиякою магічною силою. 
  Варто було отаману заглянути в верцадло (особливе дзеркало), 
  як дізнавався він, що відбувається у ворожому таборі. 

  Яворницький знав багато чужоземних мов. Та й не тільки чужоземні мови знав, а добре розумів і чортячу мову. Кажуть лоцмани, що бачили, як він розмовляв з тими чортами, які водяться в Дніпровських порогах. 

  Ото, було, тоне Яворницький в Дніпрі, а чорти — тут уже, як вродилися. Зразу ж його під руки хапають, рятують, скоріше до берега виносять. 

  ЧИТАТИ

 • О Бабе-Яге и ее избушке

  Baba Yaga Viktor VasnetsovТема это очень богатая. Она настоятельно требует привлечения материалов по культуре угро-финнов. Ибо тогда многие явления "русской" истории становятся намного понятнее. Более чем вероятно, что Яга-костяная нога — это угро-финская колдунья, а ее обиталище, ее избушка — это чамья, сомьях, стаббур — охотничий и ритуальный домик угро-финнов. 

  В записях Дж. Флетчера, который путешествовал в тех краях в конце XVI века, имеется упоминание о Яге:

  "Что касается до рассказа о Золотой Бабе или Яге-бабе, о которой случалось мне читать в некоторых описаниях этой страны, что она есть кумир в виде старухи, дающей на вопросы жреца прорицательные ответы об успехе предприятия или о будущем, то я убедился, что это простая басня".
  /"О государстве русском в главе о пермяках, самоедах и лопарях", 1588; Н. Веселовский. "Мнимые каменные бабы", Вестник АИ, Спб., вып. 195/

  ЧИТАТИ

 • Як козаки Новий Рік зустрічали

  Cossacks radaПоділ землі і вибір старшини відбувались у Запорожців 1-го січня кожного Нового Року.

  Ще кілька днів перед Новим Роком козаки, що жили на зимівниках, на річках, на озерах, чи степах та працювали там, — хто господарив, хто ловив рибу, хто полював, — всі спішили до Січи.

  В самий день Нового Року вони вставали дуже рано. Вмивалися, вбиралися в найліпшу одіж — в “матеріальні” квітчасті жупани, червоні черкески з довгими вильотами, чоботи-сап’янці, високі шапки, мережані шовкові пояси, озброювались шаблями, пістолями, кинджалами, ятаганами, і спішили на відгомін дзвонів в Січову церкву Покрови Пресвятої Богородиці.

  ЧИТАТИ

Багато років і навіть більше – багато століть нам розповідають про давнє світосприйняття наших пращурів люди, які не мають до нашого народу жодного стосунку. Сьогодні навіть українці за походженням підтримують тенденції різноманітних Рибакових, Ключевських, Карамзіних та інших російських міфотворців разом з їхніми послідовниками. Ці начебто науковці, не маючи жодного уявлення про те, які люди ...

Золота борода житнього діда

Язичеський Дід — Жит Древлян. Культ землеробських божеств, що уособлювали силу Золотого Колоса, відомий у старих...

ЧИТАТИ

Купайло

Обряд-дійство Купайло, Купало, Купала (Івана Купала) має тисячолітні традиції. Найдавніша назва свята — Купайло. Купайло...

ЧИТАТИ

Родоплемінна емблема «S»

Мала Трипільська сварга на Древлянах. З археологічних і етнографічних джерел.  Найбільш характерною ознакою племінної належності...

ЧИТАТИ

Сварга орійська на древлянах

З археологічних і етнографічних джерел. Сварга індо-Європи ІІ-І тис. до н. е. на вишивках, килимовому ткацтві...

ЧИТАТИ

На сайті 83 гостей та користувачі відсутні

Copyright © 2018 ПроСвіт. Всі права застережені

Оформлення: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Created with YOOtheme Pro